Drugi etap szkolnego konkursu,,Od Kościuszki do Piłsudskiego, od niepodległości do niepodległości” odbył się 19 czerwca i miał formę gry terenowej. Sześć drużyn z naszego gimnazjum i liceum, które uzyskały najlepsze wyniki w części teoretyczne rywalizowały w drugim etapie konkursu. Konkurs odbył się na Kopcu Kościuszki i ekspozycjach muzealnych poświęconych  Tadeuszowi Kościuszce i Józefowi Piłsudskiemu. Wśród zadań znalazły się min. pytania dotyczącej topografii i historii Kopca Kościuszki. Wokół kopca przed I wojną światową Austriacy wybudowali fort Kościuszko jeden z 34, które tworzyły Twierdzę Kraków. Jedno z pytań dotyczyło fortu, który znajduje się blisko naszej szkoły o nazwie Pszorna po, którym dziś zostały jedynie fundamenty w Parku AWF. Oryginalne pamiątki po Naczelniku min. ryngraf Naczelnika z czasów jego pobytu w Szkole Rycerskiej, order Cyncynaty również znalazły się wśród pytań konkursowych. Po konkursie uczniowie zwiedzili Muzeum Figur Woskowych i wnętrza Fortu Kościuszko gdzie zrekonstruowano warunki wojny okopowej. Zwycięzcami konkursu zostali uczniowie klasy 3,,b’ gimnazjum w składzie; Zuzanna Ćwik, Adam Klepacki i Marcin Bereta. Drugie miejsce zajęły uczennice klasy 1,,c” Patrycja Filipowska, Alicja Piech i Wiktoria Franaszek. Trzecie miejsce przypadło uczniom II,,A” LO Andrzejowi Szczepańskiemu, Dominikowi Zmarzowi i Damianowi Polańskiem. Gratulujemy